Poskytovaná péče

Nabízíme

 • Preventivní péči, ošetření akutních stavů, léčbu chronických onemocnění.
 • Možnost objednání návštěvy on- line, komunikace emailem.
 • Možnost objednat se na určitou hodinu, při akutním onemocnění Vás ošetříme v čase určeném pro neobjednané pacienty.
 • Zasílání elektronických receptů na Váš email.
 • Zhodnocení léčby/ diagnostiku hypertenze- ambulantní monitorování krevního tlaku přístrojem Seiva Tono Track.
 • Stanovení hodnoty CRP – ukazatele zánětu v krvi přístrojem QuickRead.
 • Stanovení srážlivosti krve tzv. Quicka pro pacienty užívající léky na ředění krve z prstu přímo v ordinaci přístrojem CoaguChek firmy Roche Diagnostics
 • Péči o nekomplikované diabetiky 2. typu přímo u nás v ordinaci.
 • Návštěvní službu v regionu Prahy 5 pro imobilní/těžce nemocné pacienty.
 • Laboratorní odběry v ordinaci- svozová služba dopraví materiál do laboratoře.
 • Zajistíme očkování povinné ( přeočkování proti tetanu) i očkování pro samoplátce. Jsme schopni zajistit jakoukoliv vakcínu kromě očkování proti žluté zimnici.
 • Monitorace EKG v ordinaci.
 • Zajistíme pracovně lékařskou péči.
 • V recepci je k dispozici dětský koutek, příjemné prostředí s časopisi , péči poskytuje vstřícný a erudovaný personál.
 • Homeopatii a akupunkturu pro zájemce poskytuje MUDr. Záchová po dohodě mimo ordinační dobu.
 • Nabízíme ošetření/ vyšetření pro samoplátce. ( nepojištění pacienti, cizinci, výkony nehrazené ze zdravotního pojištění)
 • Pomůžeme zájemcům při odvykání kouření, při odvykání pod vedením vyškoleného lékaře máte možnost požádat pojišťovnu o příspěvek na léky používané v léčbě závislosti na nikotinu. (příspěvek na pomoc s odvykáním kouřením od VZP)
 • We speak English.
 • Registrujeme nové pacienty.

Očkování proti klíšťové encefalitidě

V roce 2016 představovali nemocní z České republiky 25% nakažených z celé Evropské unie. Proočkovanost u nás je velmi nízká - jen asi 15%. Důvodem je zřejmě malá osvěta a protiočkovací kampaň. Očkovat lze v průběhu celého roku, během letních měsíců lze totiž upravit očkovací schema. Nejohroženější skupinou jsou pacienti nad 65 ket věku, u nichž dochází často k nevratnému neurologickému postižení ( obrny). I u lidí mladších ale vede nemoc k dlouhodobé pracovní neschopnosti a návrat k původní výkonnosti včetně té duševní je pozvolný.

Nejvíce nakažených je ve věku 50-65 let. Důležité je také začít s očkování včas, s postupujícím věkem nereaguje imunitní systém na očkování tak jako u mladého člověka a ochrana nemusí být 100%.

Očkování proti tetanu

Tetanus je nebezpečné bakteriální infekční onemocnění. Spóry bakterie Clostridium tetani jsou celosvětově rozšířeny v půdě

Vstupní branou nákazy je poranění které se dostanou do kontaktu s kontaminovanou půdou. předměty .

Očkování proti tetanu je jediné ze zákona povinné očkování pro dospělé, je hrazeno s veřejného zdravotního pojištění. Pacienti po úrazech jsou též dle platné metodiky přeočkováni. Očkování proti tetanu lze spojit s očkováním proti černému kašli kombinovanou vakcínou proti těmto dvěma chorobám. Toto schema je doporučeno alespoň 1x v rámci přeočkování v dospělém věku. Kombinovaná vakcína není hrazena z veřejného zdravotního pojištění, ale většína pojišťoven v rámci příspěvku na prevenci určitý příspěvek poskytuje.

Očkování proti černému kašli

Černý kašel ( pertusse) má nejtěžší průběh u novorozenců a očkováním dosud nechráněných kojenců. Ochrana po prodělaném onemocnění ani očkování provedeném v dětství není celoživotní, imunita proti tomuto onemocnění se snižuje až vymizí. Očkování doporučujeme zejména pro ženy a muže plánující založení rodiny, u osob pečujících o miminka, pro čerstvé rodiče/ prarodiče. Vhodné je očkování i pro pacienty s chronickým onemocněním plic.

Očkování proti Hepatitidě A ( žloutence)

Hepatitida A je virové onemocnění jater, známe ji jako „nemoc špinavých rukou“. Ohroženy jsou hlavně děti, nakazit se mohou i dospělí. Je to vhodné očkování pro všechny cestovatele, zejména pokud rádi cestujete do zemí s nižším hygienickým standardem.

Očkování proti Hepatitidě B

Žloutenka typu B je vysoce odolný virus, který také napadá primárně játra. Onemocnění bývá těžší a rekonvalescence delší než v případě žloutenky typu A, také k úmrtí dochází častěji.

Zdrojem onemocnění je infikovaný člověk před objevením prvních příznaků onemocnění i po dobu akutního průběhu onemocnění. Někteří chronicky nemocní jsou nakažliví po celý život. Pro přenos infekce má největší význam krev, sperma a poševní výměšek (sekret). Ke krevnímu přenosu může dojít ve zdravotnických zařízeních, při manikúře, pedikúře, akupunktuře, tetování nebo piercingu. Významný je také přenos nechráněným pohlavním stykem. Od poloviny roku 2001 se v ČR očkují děti v rámci pravidelného očkovacího kalendáře. Doporučujeme pro cestovatele.

Očkování kombinovanou vakcínou proti hepatitidě A+B

Tato vakcínu Vám zajistí ochranu proti virové hepatitidě A i virové hepatitidě B.

Očkování proti chřipce

Chřipka je vysoce nakažlivé virové onemocnění, které v ČR kulminuje v lednu až březnu. Chřipka se projevuje horečkou, zimnicí, bolestí hlavy, kloubů a svalů. Onemocnění trvá většinou 2-7 dní.

V České republice panuje obecné podcenění chřipky jako závažného onemocnění a nedůvěra ve vakcíny.

Vakcinace je nejdůrazněji doporučena: osobám s chronickým onemocněním, u nichž onemocnění chřipkou obvykle vede ke zhoršení jejich základního onemocnění.

Těmto nemocným hradí očkování jejich zdravotní pojišťovna.

 • Jde o nemocné: s diabetem,
 • nemocí srdce
 • ledvin
 • dýchacích cest
 • u lidí po odstranění sleziny a jinou poruchou imunity.

Osoby starší 65 let věku mají také toto očkování hrazené.

Dále je doporučena ochrana včasným očkováním těhotným ženám a ženám, které plánují těhotenství během chřipkové sezony, obézním osobám a kuřákům.

Očkování proti pneumokokovým infekcím

Pneumokokové infekce jsou příčinou zápalu plic, průdušek, středního ucha nebo mozkových blan. Přenáší se vzdušnou cestou, mohou vzniknout i jako vnitřní infekce u bacilonosičů při oslabení imunitního systému. Osoby od 65 let mají očkování hrazené ze zdravotního pojištění.

Očkování proti pásovému oparu

Pásový opar postihuje častěji osoby nad 50 let. Vzniká novou aktivací virů planých neštovic uložených v nervových gangliích, po vakcinaci nebo prodělaném onemocnění. Pásový opar vznikne následkem oslabení imunity vnějšími (stres, slunce, fyzická námaha), nebo vnitřními faktory (léčba oslabující imunitní systém, nemoc).
Výsev puchýřků bývá jednostranný, po jejich vyléčení (obvykle 2-4 týdny) zůstává někdy krutá bolest podél nervů po dobu týdnů až měsíců. Intenzivní bolest může přetrvávat i několik měsíců a snižuje významných způsobem kvalitu života postižené osoby.

Očkování proti planým neštovicím

Doporučujeme zejména ženám, které dosud neprodělaly neštovice a plánují těhotenství.

Očkování proti břišnímu tyfu

Bříšní tyfus je život ohrožující infekční onemocnění vyskytující se především v méně vyspělých zemích, včetně turistických oblastí v rozvojových zemích Asie, Střední a Jižní Ameriky a Afriky. Z toho vyplývá, že je vhodné pro všechny cestovatele do těchto destinací. Přeočkování po 3 letech je nutné, pouze pokud se nadále pohybujete v rizikových oblastech, jinak není nutné.

Meningokokové infekce

Meningokokové infekce jsou závažná bakteriální onemocnění způsobující zánět mozkových blan (hnisavé meningitidy) nebo celkové horečnaté onemocnění (sepse, šok). Nemoc má velmi často dramaticky rychlý průběh, kdy během pouhých několika hodin, dojde z plného zdraví k životu ohrožujícímu selhání organizmu.
Celosvětově se výskyt jednotlivých typů liší podle regionu, u nás je nejrozšířenější typ B, následuje C. Mimo dětí a mladých lidí má očkování proti meningokokovým onemocněním velký význam také pro osoby cestující do oblastí s výskytem meningokokových infekcí.

 

Příspěvky na očkování od pojišťoven

 

Přístrojové vybavení ordinace

 • Přístroj QuickRead na stanovení CRP, ukazatele zánětu v krvi, od firmy Orion Diagnostica.
 • Na tomto přístroji též vyhodnocujeme hemokulty ( testy na skryté krvácení do střeva ).
 • Přístroj CoaguChek, od firmy Roche Diagnostics, na stanovení srážlivosti krve, tzv. Quicka.
 • Přístroj Seiva Tono Track pro ambulantní monitorování krevního tlaku. ( Pro diagnostiku hypertenze či zhodnocení léčby vysokého krevního tlaku. )
 • Ekg  Seiva Praktik.
 • Glukometr Glucobene na stanovení hladiny cukru v krvi.
 • Oxymetr – přístroj na změření prokrvení periferní tkáně kyslíkem.

ON-LINE SLUŽBY

 

Přijímáme nové klienty!

Chcete se stát našim klientem? Můžete tak učinit online z pohodlí Vašeho domova.

 

 

Chci se objednat k lékaři!

Nabízíme možnost objednání k lékaři na Vámi vybraný termín a konkrétní čas.

 

 

AKTUALITY

 

Vážení klienti,

Ordinační hodiny v červenci 2024

Sestra 7.30-13.00 hodin. 

MUDr. Hrdinová 1.7-4.7. 2024 9-13. hodin.

MUDr, Hrdinová 8-11.7.2024 9-13. hodin.

MUDr. Tomčíková12.7.2024 8-12. hodin.

MUDr. Hrdinová15-16.7.2024 9-13. hodin.

17.7.2024 zástup MUdr. Petrželová

MUDr. Tomříková 18.7. 2024

MUDr. Tomčíková 19.7. 2024 8-12. hodin.

 

 

Zástup pro neodkladné případy v době dovolené:  MUDr. Petrželová telefonní číslo: 296 113 382. Seydlerova 2451, Praha 5.

 

V  zájmu zachování kvality poskytované péče v současné době  registrujeme jen rodinné příslušníky či vaše blízké. Kapacita ordinace je naplněna.

 

 Stále je nutno se předem objednat ( platí zejména pro nemocné s příznaky rýmy, kašle!!!) . Nemocní s respiračními přiznaky si nasadí roušku.  Děkujeme za pochopení.  

 

Děkujeme,

MUDr. Jana Hrdinová a kolektiv ordinace.

 

 

Pacienti starší 65 let mají hrazené pojišťovnou i očkování proti pneumokokovým infekcím ( prevence kašle, bronchitidy, zápalu plic). Toto očkování je možno provádět celoročně.

 

Děkuji za pochopení,

MUDr. Hrdinová .

 

Pro bezproblémový chod ordinace prosím o dodržování následujíchc pravidel

1. Telefonická konzultace s lékařem je možná jen ve vyhrazených hodinách-  každou poslední hodinu v ordinační době, tak, aby se lékař mohl plně věnovat pacientovi právě přítomnému v ordinaci.
2. Výpisy z karty a ostatní administrativu vystavujeme  pouze po předchozím oznámení telefonicky či emailem. Vyzvednutí možné k  datu po předchozí domluvě- nejpozději týden od žádosti , u výpisů nejpozději do lhůty dané zákonem- tj.  10 dnů. 
 

 

 

ČÍST VÍCE

 

FOTOGALERIE

KONTAKT

MUDr. Jana Hrdinová

praktická lékařka pro dospělé

 

Běhounkova 2534/67
158 00 Praha 5 – Stodůlky

Telefon: 222 943 788
Mobil: 774 880 098
Ordinace@ordinacehrdinova.cz